Posted in Motywacje Na początek Narzędzia

Jeśli nie ruszasz z miejsca…(cz.2)

Jeśli nie ruszasz z miejsca…(cz.2) Posted on 16 listopada 2017
Bloger, coach, IT manager. Żyję, piszę, pracuję - w tej kolejności. Uczę ludzi jak poznać i zrozumieć siebie i jak dzięki temu mieć lepsze życie.

…to może to oznaczać nie tylko, że krok jest za duży, albo że to nie Twój cel tylko zewnętrzny. Możliwe też, że po prostu na czym innym Ci zależy.

Być może wcale nie potrzebujesz nic zmieniać, a może nie tak drastycznie jak sobie założyłeś. Możliwe, że kolejny duży cel Cię zniechęca, a wcale nie motywuje do działania. A może to nie ten moment i potrzebujesz czegoś zupełnie innego, a nie kolejnego wysilania się. Może nadszedł czas na odpoczynek?

My ludzie mamy wyjątkową zdolność do przeginania, do dorzucania do repertuaru nowych umiejętności, do zdobywania, do powiększania stanu posiadania. Jest szansa, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wcale Cię to nowe nie kręci. Chcesz się dowiedzieć? To spróbuj wyciągnąć z szafy jakiś swój stary niedokończony cel (na przykład język, którego nigdy nie nauczyłeś się tak dobrze jak chciałeś), odkurz go, postaw go sobie na biureczku i przypatruj mu się codziennie. Możliwe, że zainteresuje Cię bardziej niż ten nowy, bo tak naprawdę chodzi o rozwijanie się, o to żeby widzieć progres, a niekoniecznie o to, żeby coś zmieniać.