Posted in Motywacje Na początek Narzędzia

Jeśli nie ruszasz z miejsca…(cz.1)

Jeśli nie ruszasz z miejsca…(cz.1) Posted on 13 listopada 2017
Bloger, coach, IT manager. Żyję, piszę, pracuję - w tej kolejności. Uczę ludzi jak poznać i zrozumieć siebie i jak dzięki temu mieć lepsze życie.

Niby plan masz, niby coś interesującego do zrobienia, niby wszystko OK… A jednak nie możesz zrobić tego pierwszego kroku, który sobie założyłeś?

Bardzo możliwe, że ten pierwszy krok, jaki wyznaczyłeś jest po prostu za duży i Cię przeraża. Nie do końca świadomie, ale jednak czegoś się obawiasz.

Pierwszy krok musi być prosty, najlepiej żeby był znany, żeby było to coś, co już potrafisz zrobić, co robiłeś wcześniej, ale co Cię przybliży kawałeczek do celu.  “Małe” znaczy na przykład research w necie, sprawdzenie czy ktoś inny robił już coś podobnego, wyjście na siłkę raz – lub nawet tak prosta rzecz jak zapakowanie ciuchów i postawienie ich koło drzwi. Nawet nie wiesz jak to ostatnie ułatwia ruszenie z kanapy. 😉

Nie dam Ci prostej recepty na to, co to jest ten pierwszy krok. To zależy od Ciebie czy chcesz to ograniczyć czasowo (na przykład ma zająć pół godziny, czy może nawet 10 minut, albo i 5), czy w jakikolwiek inny sposób (przestrzennie, liczbą osób których do tego potrzebujesz, itd). Jednak to ma być coś co sprawi, że powiesz “eee, to proste jest, mogę to zrobić od razu”. Na naginanie czasoprzestrzeni przyjdzie czas później, jak już się przekonasz że potrafisz.