Posted in Chaos Motywacje

Dobre słowa

Dobre słowa Posted on 27 listopada 2017
Bloger, coach, IT manager. Żyję, piszę, pracuję - w tej kolejności. Uczę ludzi jak poznać i zrozumieć siebie i jak dzięki temu mieć lepsze życie.

Wpis o takim tytule powinnam wypuścić w świat w niedzielę pewnie. 😉 Ale to nie jest dobre “słowo na”… tylko podsumowanie eksperymentu związanego z kolekcjonowaniu tego, co nam o nas mówią inni.

Chodzi tylko o zbieranie tych rzeczy, które są szczere i które sprawiają, że robi nam się lepiej. Mogą to być słowa, które są idealnie zgodne z tym kim jesteśmy (lub ze zmianą jaką wprowadzamy). Albo takie, które zawsze chcieliśmy usłyszeć. Słowa, które wyrażają zaciekawienie, dumę, radość – związane z nami.

Jeśli coś takiego usłyszysz, zapisz to wraz z imieniem osoby, która jest autorem i powieś nad biurkiem, na lodówce, przy lustrze – czyli tam gdzie często codziennie spoglądasz. Takie miłe rzeczy umykają nam zdecydowanie za szybko. Często prawie natychmiast o nich zapominamy. A warto je kolekcjonować, bo przywoływanie ich w pamięci powoduje napływ tych samych pozytywnych emocji, które poczuliśmy za pierwszym razem. I od razu robi się nam lepiej.

Eksperyment trwał kilka miesięcy i zakończył się zdecydowanym powodzeniem. To naprawdę działa.